Stowarzyszenie Zdrowych Miast Polskich
Nowości
Władze Stowarzyszenia
Zarząd Stowarzyszenie Zdrowych Miast Polskich:
Maria Piętak - Frączek (Kraków) - prezes.
Koordynator Lokalny Programu Zdrowe Miasta w Krakowie.
KIEROWNIK REFERATU ds. ZDROWIA w WYDZIALE POLITYKI SPOŁECZNEJ i ZDROWIA URZĘDU MIASTA KRAKOWA
Absolwentka Instytutu Pielęgniarstwa Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Absolwentka Instytutu Zdrowia Publicznego CMUJ w obszarze promocja zdrowia: HTA , EBM w ochronie zdrowia.
Absolwentka Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej Akademii Ekonomicznej w obszarze Administracja publiczna i Gospodarka,
w trakcie studia podyplomowe: Zarządzanie w ochronie zdrowia: Menedżer zdrowia.
Inicjator licznych konferencji, szkoleń, webinarów ogólnopolskich i lokalnych w obszarze ochrony zdrowia
Katarzyna Subieta (Białystok)- I wiceprezes
Koordynator Lokalny Programu Zdrowe Miasta w Białymstoku
Inspektor w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Białymstoku
Pełnomocnik Prezydenta Miasta Białegostoku do spraw Osób z Niepełnosprawnościami.
Absolwentka: studiów psychologicznych, studiów podyplomowych z zakresu seksuologii klinicznych na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie, Promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, Zarządzanie w ochronie zdrowia oraz Zarządzanie dostępnością.
Od 26 lat pracuje w samorządzie miejskim na rzecz ochrony zdrowia oraz profilaktyki uzależnień.
Małgorzata Adamowicz (Elbląg) - II wiceprezes
Koordynator Lokalny programu Zdrowe Miasta w Elblągu.
Pracuje w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu jako kierownik działu marketingu, promocji i programów pomocowych oraz jest pełnomocnikiem ds. praw pacjenta i rzecznikiem prasowym szpitala.
Od roku 2011 jest samorządowcem, miejsce w Radzie Miasta po raz pierwszy zajęła 24 listopada 2011 roku i jest nią do dziś. Jest wiceprzewodniczącą Rady Miasta w kadencji 2018-2023.
Z wykształcenia jest magistrem pedagogiki (społecznej). Ukończyła studia podyplomowe z zakresu planowania i zarządzania w placówkach ochrony zdrowia i prawo zamówień publicznych.
Działa w organizacjach pozarządowych. Jest od 2008 roku Prezesem Stowarzyszenia „Serce za Uśmiech” przy Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu.
W kadencji 2017/2018 była prezydentem Rotary Club Elbląg Centrum. Członkinią RCEC jest od początku istnienia od 2015 roku.
Joanna Nyczak (Wrocław) - członek Zarządu
Koordynatorka Programu Zdrowe Miasta we Wrocławiu
Dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia
Z urodzenia zielonogórzanka z wyboru wrocławianka. Jest absolwentką kierunku prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. W pierwszych latach kariery zawodowej związana z doradztwem biznesowym w zakresie zarządzania kadrami,
w szczególności w obszarze doboru i selekcji kadry. Swoje kompetencje kierownicze z zakresu zarządzania rozwija w działach personalnych zarówno w sektorze usługowym gospodarki jak i w administracji samorządowej.
W 2011 r. decyduje się na radykalną zmianę obszaru aktywności zawodowej, koncentrując się na aspektach prawnych w zdrowiu publicznym. W 2013 r. awansuje na stanowisko Dyrektorki Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia. Od tego czasu zajmuje się min. rozwijaniem na efektywnych populacyjnie i kosztowo programów profilaktyki chorób, w oparciu o naukowe podstawy oraz promocją zdrowia.
Stale podnosi swoje kompetencje absolwentka kilku kierunków studiów podyplomowych min. zarządzania jednostkami ochrony zdrowia w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Aktywna w obszarze równouprawnienia, zwłaszcza kobiet i mężczyzn w życiu lokalnym. Od 2014 r. Przewodnicząca Wrocławskiej Rady Kobiet dziejącej przy Prezydencie Wrocławia. Od 2019 r. Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Wrocławiu.
Kobieta spełniona: matka, urzędniczka z powołania, kinomanka, taterniczka. Stała bywalczyni festiwalu filmowego Nowe Horyzonty. Relaksuje się czytając, na szlaku w górach i na jodze. Zakochana w polskich Tatrach!
Janusz Sibiński (Kalisz) - członek Zarządu
Koordynator Lokalny programu Zdrowe Miasta w Kaliszu.
Związany z samorządem od 1995 roku. Obecnie zastępca naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza. Z wykształcenia magister pedagogiki (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), studia podyplomowe z zarządzania kryzysowego, specjalista profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w społecznościach lokalnych. Ukończone liczne szkolenia z zakresu profilaktyki zdrowia, przeciwdziałania uzależnieniom oraz polityki społecznej.
Sekretarz Kaliskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Społecznik, zaangażowany w funkcjonowanie organizacji pozarządowych m.in. prezes Wielkopolskiego Oddziału Okręgowego PCK w Poznaniu oraz członek Zarządu Głównego PCK.
Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich:
Magdalena Tomaszewska (Jaworzno) - przewodnicząca Komisji
Andrzej Libera (Kołobrzeg) – członek Komisji
Renata Elmerych (Świdnik) – członek Komisji